Jó tudni a weboldal készítés kapcsán

Az online jelenlét formái

Szerző: Visi Orsi

Célom, hogy olyan értékes tudásmorzsákra hívjam fel a figyelmedet, aminek hasznát veszed egy új weboldal készítésekor vagy egy meglévő weboldal működtetésekor.

Az online jelenlétnek számos formája van, amelyek különböző célokat szolgálnak és más-más közönséget érhetnek el. Az alábbiakban megismerhetünk 12 példát. Ez már olyan sok, hogy engedjétek meg hogy a saját szempontjaim alapján csoportosítottam:

#Ami a legjobb, mert a tiéd (lehet, ha jó megoldást választasz).
#Ami manapság rendkívül fontos, viszont nem a tiéd. Így bármi történhet vele. Akár meg is szűnhet holnapra.
#Ami akkor legjobb, ha szívvel-lélekkel tudsz időt eltölteni tartalomgyártással.
#Ami nettó marketing és extra pénzbe kerül.

Biztos, hogy mindegyikkel találkoztál már Te is, vagy legalábbis hallottál róla. No és persze átfedés is lehet közöttük, mert idővel van aki már mindennel foglalkozik. De ez azért kimagasló. 

Közülük a két rangidős egyben a két legfontosabb is.
Nem véletlenül!

1. Weboldal

Az online jelenlét alapja, amely egy vállalkozás digitális névjegye, bemutatja a szolgáltatásokat, termékeket, és elérhetőségeket.

2. Webáruház

Lehetőséget biztosít a termékek online értékesítésére, vásárlói élményt nyújtva éjjel-nappal.

A weboldal és a webáruház a legfontosabb online jelenlét.

De miért is?

  • Saját tulajdon, amivel Te rendelkezel
  • Adataid nem kerülnek harmadik félhez
  • Keresőoptimalizálható

Legyen saját weboldalad.

Az a biztos!

Építsük fel együtt a vállalkozásod online jelenlétét. Alapozzuk meg egy szuper weboldallal.

Megjelenni egy „harmadik fél” weboldalán

3. Közösségi média profilok

  • Facebook: Kapcsolattartás, hírek és események megosztása.
  • Instagram: Látványos vizuális tartalmak bemutatása.
  • LinkedIn: Szakmai kapcsolatok építése és céges bemutatkozás.
  • TikTok vagy YouTube: Szórakoztató vagy informatív videós tartalmak megosztása

4. Google Cégprofil (korábban Google My Business)

Egy hely, ahol a vállalkozásod megjelenhet a Google keresési találatok között, például nyitva tartással, értékelésekkel és útvonalleírással.

5. Piactér vagyis online katalógusok

Termék értékesítő vállalkozások szempontjából érdekes. Hazánkban Megjelenés olyan platformokon, mint az Amazon, eBay vagy helyi piacterek, ahol a termékeidet listázhatod.

Aktív tartalomgyártás felületei

6. Blog

Olyan tartalmak megosztása, amelyek hasznosak vagy érdekesek a célközönség számára, növelve a látogatók elköteleződését.

7. Videós és streaming tartalmak

YouTube-csatorna, élő közvetítések (pl. Facebook Live vagy Instagram Live), webinárok, online események.

8. Podcast

Hanganyagok, amelyek oktatnak, szórakoztatnak vagy informálnak, elérve egyedi célcsoportokat.

9. E-mail marketing

Hírlevelek, akciós ajánlatok vagy információk küldése az ügyfelek számára. Gyakran a fenti három megjelenésekhez kapcsolódó értesítések mennek e-mail marketing formájában. De lehet attól teljesen független, ahol a tartalom csak és kizárólag a hírlevél szövegében érhető el.

A fizetett marketing is egy jelentős online megjelenési forma

10. Online hirdetések

  • Google Ads: Keresőhirdetések a releváns kulcsszavakra.
  • Social Media Ads: Facebook, Instagram, TikTok vagy LinkedIn hirdetések a célcsoport eléréséhez.
  • Display hirdetések: Banner vagy vizuális hirdetések más weboldalakon.

11. Online értékelési oldalak szolgáltatások értékesítéséhez

Tripadvisor, Yelp vagy más specifikus értékelési oldalak, amelyek segíthetnek a jó hírnév kialakításában.

 

+1 Alkalmazások és szoftverek

Ha vállalkozásodhoz mobilalkalmazás vagy dedikált szoftver tartozik, ez is egy hatékony módja az online kapcsolattartásnak.

 

Az online jelenlét formái kombinálhatók, hogy lefedjék a vállalkozásod igényeit, és a célközönséget a lehető legjobban elérjék.

A weboldal és a webáruház a legfontosabb online jelenlét.
Miért is?

 

 

A weboldal és a webáruház kiemelkedően fontosak, mert ezek saját tulajdont képeznek, és hosszú távon biztos alapot nyújtanak a vállalkozás online jelenlétéhez. Ez a következő okok miatt elengedhetetlen:

 

 

Te rendelkezel felette

 

 

Egy weboldal vagy webáruház minden elemét – a design-tól a tartalmakig – te irányítod, és nem függsz külső platformoktól. Ha egy közösségi média platform szabályzatot változtat, megszünteti a profilodat, vagy akár megszűnik, az ott tárolt adatok és elért ügyfelek elveszhetnek. Ezzel szemben a weboldalad és webáruházad a saját tulajdonod, és teljes kontrollod van felette.

 

 

Hosszú távú befektetés

 

 

Egy saját weboldal és webáruház nemcsak stabil alapot jelent, de időtálló megoldás is. A közösségi média trendek változhatnak, de egy professzionális weboldal mindig hitelességet és megbízhatóságot sugároz.

 

 

Egy weboldal vagy webáruház olyan alap, amelyre mindig támaszkodhatsz, függetlenül attól, hogy milyen változások történnek az online térben. Ez a tulajdonod, amit a te szabályaid szerint építesz fel és használsz, így biztos lehetsz abban, hogy hosszú távon is kiszolgálja a vállalkozásod igényeit.

 

 

Az adatok biztonsága

 

 

A weboldalon tárolt tartalmakat és adatokat te kezeled, így biztos lehetsz abban, hogy azok nem vesznek el. Ha megfelelő mentéseket készítesz, bármilyen technikai probléma esetén is visszaállítható minden.

 

 

Függetlenség

 

 

A közösségi média és más online szolgáltatások algoritmusok alapján működnek, amelyek korlátozhatják, hogy ki látja a posztjaidat, még akkor is, ha sok követőd van. A weboldaladon ezzel szemben minden tartalom szabadon hozzáférhető azok számára, akik érdeklődnek a vállalkozásod iránt.

 

 

Márkaépítés és egyediség

 

 

A weboldal és webáruház teljesen egyedi lehet, és pontosan azt az üzenetet és benyomást közvetítheti, amit szeretnél. Ez nagyobb szabadságot ad az arculat kialakításában, mint bármely közösségi média platform.

 

 

Ügyfélszerzés és konverzió

 

 

A weboldal vagy webáruház közvetlenül a vásárlási folyamat része lehet. Nem kell a közösségi médiáról átirányítani az ügyfeleket egy másik felületre, hiszen mindent megtalálnak nálad – így gyorsabb, egyszerűbb és hatékonyabb az értékesítés.

 

 

Keresőoptimalizálás (SEO)

 

 

A Google találati listáin való megjelenés kulcsfontosságú a mai világban. Egy jól optimalizált weboldal hosszú távon folyamatos forgalmat generálhat, míg a közösségi médiában mindig új tartalmat kell gyártani, hogy elérd a közönséget.

Elszántad magad, hogy saját weboldalad legyen?

Tervezd meg jól a weboldalad

Van egy jól bevált feladatsorom kifejezetten vállalkozók részére, ami célzott kérdésekkel lépésről-lépésre segít megtervezni egy üzleti weboldalt a nulláról.

Dolgozzunk együttKérem a feladatokat